Pek çok insan neden bu Avrupa kupasını bu kadar heyecanla bekliyor biliyor musunuz? Çünkü bu turnuva sadece 4 yılda bir kere yayınlanıyor ve en kaliteli futbolcular ile en iyi takımlar bu lig içerisinde yerini alıyor. 1960 yılından beri hayatımızda olan ve Uefa tarafından yönetilen bu lig içerisinde hem heyecanlı maçlar izleyebilir, hem de izlemeyi özlediğiniz futbolcuların performanslarına tekrar şahit olabilirsiniz. Bu yıl düzenlenecek olan lige ev sahipliği yapan ülke bu sefer Fransa oluyor. 2012 yılının şampiyonu İspanya’ydı ve lig Kiev’de oynanmıştı. Bu yıl 2016 avrupa kupası hangi ülkede sorusunun cevabı Fransa oluyor. İlk maç ise Paris kentinde oynanıyor.

2016avrupakupasi13

Avrupa Kupasında Türkiye

Öncelikle seçim hakkı ülkelere değil ülke yöneticilerine veriliyor. Bu nedenle de kuraları her zaman en iyi olanlar çekiyor. Bu yıl Türkiye’nin rakipleri biraz göz korkutuyor. İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek A Millilerimiz bu karşılaşmalara hazır bir şekilde bekliyor. İlk karşılaşma Türkiye ile Hırvatistan arasında, ikincisi İspanya ile üçüncüsü ise Çek Cumhuriyeti ile olacak. Tarihler ise sırası ile 12 Haziran, 17 Haziran ve 21 Haziran olarak biliniyor. Bu maçlar 2016 avrupa kupası maçları nerede oynanacak diye soruyorsanız sırası ile Paris, Nice ve Lens olarak belirlenmiştir. Tüm yayınlar televizyon üzerinden Türkiye’de canlı bir şekilde de yayınlanıyor.

Takımların Tur Atlaması

Öncelikle bir takımın tur atlayabilmesi için gerçekten de çok çabalaması gerekiyor çünkü lig gerçekten de kolay olan bir lig değil. Bu nedenle de her zaman gruptan çıkabilmek için grup içerisinde ya birinci ya da ikinci olunması gerekiyor. Eğer ki takımlar 3. Olduysa o zaman 6 grubun da 3.leri bir araya geliyor ve en iyi averaja ve gol sayısına sahip olan 4 tanesi bir üst tura çıkabiliyor. Bu aşamada çok risk taşıyan bir durumdur bu. Bu nedenle de takımlar gruplardan ilk iki sırada çıkmayı başarmak zorundadır. 2016 avrupa kupası ne zaman başlar: 10 Haziranda başlayacak.